O Hnutí Brontosaurus

Hnutí Brontosaurus je celostátní nezisková organizace založená v roce 1974. Sdružuje převážně mladé lidi do 26 let, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijí. Hlavní náplní jejich akcí je péče o přírodu a památky, ale důraz je kladen i na zábavu a prožitky. Během roku je možné se zúčastnit nejrůznějších víkendových akcí, v létě pak vybírat z pestré nabídky táborů. Hnutí Brontosaurus má přes 1000 členů ve 30 základních článcích po celé České republice. Více se dozvíte na www.brontosaurus.cz

 

Brontosauří Dětský Oddíl neboli BRĎO je nedílnou součástí Hnutí Brontosaurus. Zaměřuje se na práci s dětmi a mládeží do 15 let. Jeho základní činností jsou pravidelné oddílové schůzky, kde si užijí zábavu, poznávají a chrání přírodu a učí se tábornickým dovednostem. Nechybí ani jednodenní i vícedenní výlety.

Naši organizátoři

Katka Filipová

Je mi 21 let a pocházím z jižní Moravy. Studuji Sociální antropologii na univerzitě v Pardubicích. S Hnutí Brontosaurus jsem se poprvé setkala v devíti letech, kdy jsem začala chodit do oddílu v ZČ HB BRĎO Vlkani Mikulčice. V patnácti letech jsem se stala instruktorkou a poté vedoucí oddílu.  Ve volných chvílích čtu knihy, kreslím anebo poslouchám hudbu. 

 

 

Hanka Ondráková

S Hnutím Brontosaurus jsem se poprvé potkala v 18 letech, ale ta pravá a veliká láska přišla až v roce 2008 po Prázdninách s Brontosaurem na hradě Lukov. Od té doby pořádám tábory a víkendovky pro děti i dospělé. Ve volných chvílích chodím pomáhat do nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, čtu a toulám se přírodou.V současné době jsem také hospodářkou ZČ HB Klub přátel Lukova, který je mým domovským základním článkem.

 

Lenka Antlová

Vystudovala jsem Gynmázium v Chotěboři. V současné době studuji na Univerzitě Pardubice obor Sociální antropologie. Ráda trávím svůj volný čas s dětmi. Mezi moje zájmy patří vaření, četba literatury, cyklistika.